Kedves Pedagógus Kollégánk!
Reméljük, hogy találkozunk „Az oktatás átalakulása a tudástársadalom és a mesterséges intelligencia korában” című XXI. Országos Közoktatási Szakértői Konferencián!
Ma a társadalom egyik izgalmas kérdése az oktatás megújításának folyamata. Milyen irányú a változás, merre tartunk a digitalizációban, az oktatás területén hol helyezkedünk el az Európai Unióban, más országok milyen nehézségekkel küzdenek, stb.?
Az ilyen és hasonló kérdések az oktatásirányítók, szakértők, „vérbeli” pedagógusok gyakori beszédtémája, megoldást kereső tevékenysége.
A Köznevelési Szakértők Országos Egyesülete külön figyelemmel kiséri a tanfelügyelet, a pedagógusminősítés legújabb fejlesztéseit, hiszen tevékeny részesei vagyunk-e folyamatnak.
Az intézményi tanfelügyelet által vezérelt intézkedési terv megvalósítását hogyan segítheti, hogyan kell segítenie a fenntartónak. Izgalmas megvizsgálni, hogy milyen feladatot ró a fenntartó és intézmény kapcsolatrendszerére.
Tanulságos lehet az óvodai-, iskolai intézményvezetői posztra pályázni kívánó pedagógusok számára a pályázatírás témája. Az intézményvezetővé válás egyik mérföldkőve a pályázat megírása. Milyen struktúrát és tartalmat javasol a Köznevelési Szakértők Országos Egyesülete az intézményvezetői tanfelügyelet és az intézményvezetői önértékelés tükrében?
Ehhez szeretne a Köznevelési Szakértők Országos Egyesülete hozzájárulni, ezért szeretnénk felhívni a figyelmet a mérvadó, hiteles információszerzés rendkívüli lehetőségére, tekintettel az aktuális témákra és a nagy szakmai tudással rendelkező előadókra.
Ha felkeltettük érdeklődését, akkor november 6-án szerda délutánjára jelentkezzen be a Köznevelési Szakértők Országos Egyesülete (13.) szekciójába!
Szeretettel várja az Egyesület vezetősége.
A konferenciára a következő linken lehet regisztrálni:
https://konferencia.suliszerviz.com/register.php
13. SZEKCIÓPROGRAM
A szekció megnevezése:
A köznevelési szakértők szerepe a tudásalapú társadalomért
Köznevelési Szakértők Országos Egyesülete (KÖSZOE)
Szekcióvezető:
Bella Tibor elnök – Köznevelési Szakértők Országos Egyesülete
elnök – Országos Köznevelési Tanács
1400–1445 |
Vezetői pályázatok javasolt szerkezete, szakértői tapasztalatok alapján Virágné Nagy Éva alelnök –KÖSZOE Jurecz Emil főtitkár - KÖSZOE |
1445–1530 |
Tanfelügyelet új köntösben. Gerendás János osztályvezető – Oktatási Hivatal Új kompetenciák, attitűdök a pedagógus minősítési eljárásban. Marosi Katalin osztályvezető – Oktatási Hivatal |
1530–1545 |
Szünet |
1545–1615
1615–1630 |
A tankerületi vezetők feladatai és lehetőségei az intézményi tanfelügyelet eredményeként elkészített intézményi intézkedési terv kapcsán. Péterffy Balázs szakmai elnökhelyettes - Klebelsberg Központ Intézkedési terv feldolgozásának gyakorlata egy tankerületben. Fodor Gábor tankerület-igazgató – Ceglédi Tankerületi Központ |
1630–1715 |
Fórum: Az intézkedési terv megvalósításának gyakorlata, problémái. Vezeti: Bella Tibor – elnök KÖSZOE |